Modyfikacje instalacji fotowoltaicznych

W ostatnim czasie zmagamy się z coraz głębszym kryzysem energetycznym, a widmo blackoutu staje się coraz bardziej prawdopodobne...

Więc jeśli masz już instalację fotowoltaiczną ON-GRID to najprawdopodobniej w przypadku braku prądu z zewnątrz (od twojego operatora OSD) - nie będziesz miał go również w swoim domu, gdyż falownik ON-GRID się rozłączy.

Brak energii w domu to:

Co z tym można zrobić? 


Można do istniejącej już instalacji ON-GRID dodać falownik OFF-GRID z akumulatorem i podłączyć do jego wyjścia obwody domowe wymagające ochrony przed brakiem zasilania.

Zaletą tego rozwiązania jest możliwość wykorzystania tego samego generatora fotowoltaicznego (modułów PV) do obydwu instalacji. Dodatkowym atutem jest możliwość zastosowania tanich akumulatorów kwasowych.

Niektóre nasze realizacje:

Instalacja w miejscowości Jary:

Instalacja ON-GRID o mocy 6,46kWp + OFF-GRID o mocy 3kW pracującej w systemie akumulatorów AGM o napięciu 24V. Do obwodów chronionych zostało podpięte: lodówka, oświetlenie, 4 gniazda 230V, zasilanie instrumentów muzycznych (klient jest muzykiem).

Instalacja w miejscowości Olszyna:

Instalacja ON-GRID o mocy 3,375kWp + OFF-GRID o mocy 1kW pracujący z jednym akumulatorem AGM o napięciu 12V. Do obwodów chronionych zostało podpięte: zasilanie elektroniki pieca węglowego oraz gniazdo ładowania telefonów komórkowych

www.samowystarczalni.eu